High School basketball schedule for Friday and Saturday - Cleveland 19 News Cleveland, OH

High School basketball schedule for Friday and Saturday

Boys and Girls HS Basketball (Source: MGN online) Boys and Girls HS Basketball (Source: MGN online)
 Here is a list of the Boys and Girls High School Basketball games that will take place on Friday and Saturday.

Boys basketball games being played on Friday (12/26):

Bedford @ Olmsted Falls 6:00p

Kirtland @ Lake Catholic 6:00p

Lorain @ Euclid 7:30p

Riverside @ Mentor 7:30p

Padua @ North Royalton  8:00p

Girls basketball game being played on Friday:

Collinwood @ Wickliffe 7:30p

Boys basketball games being played on Saturday (12/27):

Oberlin @ Cuyahoga Heights 1:30p

John Hay @ Tuscararwas Central Catholic 2:00p

Martin Luther King Jr. @ Garfield Heights 3:30p

Chaminade-Julienne @ Notre Dame-Cathedral Latin 4:00p

Coventry @ Richmond Heights 4:00p

Shaker Heights @ Chesnee 4:00p

Walsh Jesuit @ Akron East 5:45p

Twinsburg @ Aurora 6:30p

Southeast @ Labrae 7:00p

Crestwood @ Newton Falls 7:00p

Firestone @ Nordonia 7:30p

Akron Garfield @ Canal Fulton Northwest 7:30p

Avon Lake @ Valley Forge 7:30p

Parma @ Bay 7:30p

Strongsville @ Berea-Midpark 7:30p

Brookside @ Elyria Catholic 7:30p

Benedictine @ Cleveland Central Catholic 7:30p

Cuyahoga Falls @ Kent Roosevet 7:30p

Lakewood @ Eastlake North 7:30p

Medina @ Ellet 7:30p

Glenville @ Cleveland Heights 7:30p

Brecksville-Broadview Heights @ Highland 7:30p

Westlake @ North Ridgeville 7:30p

Norton @ Lake Center Christian School 7:30p

East Tech @ Buchtel 7:30p

St. ignatius @ Warren G. Harding 7:30p

Cardinal @ Pymatuning Valley 7:30p

Holy Name @ Tuscarawas Central Catholic 8:00p

St. Edward @ Myrtle Beach 8:45p

 

Girls Basketball games being played on Saturday (12/27):

Lincoln West @ Valley Forge 12:30p

Tallmadge @ Barberton  1:00p

Akron Manchester @ Indian Valley 1:00p

Rootstown @ Newton Falls 1:00p

Cloverleaf @ Canal Fulton Northwest 1:30p

Westlake @ Highland 2:30p

Brecksville-Broadview Hts @ Parma 2:30p

Amherst Steele @ Perkins 2:30p

Lake Center Christian School @ Akron Garfield 2:30p

Kent Roosevelt @ Cuyahoga Falls 2:30p

Riverside @ Chardon 2:30p

Lorain @ North Ridgeville 2:30p

Brooklyn @ Oberlin 2:30p

North Olmsted @ Midview 2:30p

Black River @ Wellington 2:30p

Fairview @ Columbia 2:30p

Tuslaw @ Cuyahoga Valley Christian Academy 2:30p

Aurora @ Copley 2:30p

Twinsburg @ Massillon Perry 2:30p

Waterloo @ Crestwood 2:30p

Coventry @ Dalton 2:30p

Eastlake North @ Geneva 2:30p

Avon @ Magnificat 3:00p

Southeast @ LaBrae 5:30p

Nordonia @ Firestone 6:00p

Normandy @ Independence 6:30p

Chagrin Falls @ Holy Name 7:30p

Avon Lake @ Brunswick 7:30p

Powered by Frankly